6 października w UTW AWF odbyła się uroczysta inauguracja roku akademickiego 2022/23. W uroczystości wzięły udział Pani Prorektor ds Studenckich i Kształcenia dr hab. prof AWF Ida Wiszomirska oraz Prezes UTW AWF Prof. Ewa Kozdroń, Zarząd, Rada Słuchaczy oraz Seniorzy z naszego Uniwersytetu.
Reminiscencje ze spaceru po warszawskiej Saskiej Kępie
Dzień 13 czerwca 2022 r. był pochmurny i zanosiło się na deszcz lecz pogoda okazała się dla nas łaskawa, a deszcz faktycznie lunął ale dopiero ok. godz. 14, czyli po zakończeniu spaceru. Rozpoczął się on o godz. 12.00 przy Rondzie Waszyngtona na warszawskiej Pradze Południe, do której administracyjnie należy Saska Kępa. Spacer poprowadziła jak zawsze niezawodna Elżbieta Zatorowska. Osiedle Saska Kępa ma wiele podobieństw do Żoliborza, którą to dzielnicę odwiedziliśmy w kwietniu br.
Czytaj więcej: Reminiscencje ze spaceru po warszawskiej Saskiej Kępie
W UTW AWF systematycznie odbywają się zajęcia z gimnastyki prozdrowotnej. Cały czas ćwiczymy aby być w jak najlepszej kondycji fizycznej. Serdecznie zapraszamy na nasze zajęcia.
17.06. 2022 odbyła kolejna edycja NAUKOWEGO RAJDU NORDIC WALKING. Piękna pogoda była dzisiaj naszym sprzymierzeńcem. Nordic walking to nie tylko marsz z kijami. Tym razem Słuchacze podczas rajdu mogli zaznajomić się z funkcjonowaniem swojego ciała podczas ćwiczeń koordynacyjnych i siłowych.Wiedza połączona z umiejętnościami dała fantastyczne rezultaty.
Zajęcia były realizowane w ramach Programu Strefa Aktywnego Seniora współfinansowany ze środków otrzymanych od MIASTA STOŁECZNEGO WARSZAWY
Reminiscencje ze spaceru po warszawskim Żoliborzu
W pięknym, słonecznym dniu 13.04.2022 r. razem z przewodniczką Panią Elżbietę Zatorowską odbyliśmy dwugodzinny niezwykle interesujący spacer po Żoliborzu, najmniejszej, a jednocześnie najbardziej urokliwej dzielnicy Warszawy. Spotkanie rozpoczęliśmy pod kinem Wisła przy pl. Wilsona, skąd przeszliśmy do parku im. Stefana Żeromskiego. Tam, pod pomnikiem z 1936 roku „Aliny-dziewczyny z dzbanem” autorstwa Henryka Kuny, zostaliśmy zapoznani z pojęciem modernizmu czyli nowoczesności. Pod tym terminem kryje się ogół tendencji nowatorskich w architekturze, literaturze i sztuce końca XIX i początku XX wieku. Duża część powstającego właśnie wtedy Żoliborza wybudowana została w tym stylu. Charakteryzuje się on prostotą, jasnością, geometrycznością brył o płaskich dachach („domy pudełka”, „domy okręty”), brakiem dekoracji, pasmowymi oknami, zastosowaniem żelbetonowych słupów i nowoczesnych materiałów do budowy. Zadbano również o dostęp do wspólnych terenów zielonych na dachach lub podwórkach.
Czytaj więcej: Reminiscencje ze spaceru po warszawskim Żoliborzu